Zdravý styl

Stres zabíjí srdce. Jak srdce obrnit a jak ho podpořit?

Každý člověk by se měl snažit o to, aby podporoval své zdraví. Zdraví máme jenom jedno. Pokud nám přestanou třeba špatně pracovat orgány, je najednou problém na světě. Nejhorší je, když máme nemocné srdce, které stojí za naším životem. Bohužel srdce je náchylné vůči mnohým věcem, nedělá mu dobře vícero věcí. Například stres ho zabíjí a právě stres je to, co člověka v současné době doslova dostihuje na každém místě. Ať už jsme v zaměstnání, doma – všude nás stres může dostihnout a zkazit nám náladu. O zkaženou náladu však v tomto případě nejde, jde tu spíše o to, že srdce pod nátlakem stresu opravdu skomírá.  

V případě, že chcete své srdce obrnit nebo ho jistým způsobem podpořit, poradíme vám několik triků a tipů, jak na to.  

Správné stravování je pro srdce důležité 

Ze všeho nejdůležitější je správné stravování, za které vám ostatně nepoděkuje jenom srdce, ale poděkují vám za to i jiné orgány ve vašem těle. I když se to mnohým může zdát být nedostatečné, věřte tomu, že zdravým stravováním toho uděláte víc než dost.  

V ideálním případě byste do svého jídelníčku měli zařadit hodně košťálové zeleniny, ale také ořechy, konkrétně arašídy. Vhodná je také cizrna, která dokáže snižovat cholesterol, a samozřejmě je vhodné i avokádo nebo ovesné vločky.  

I bylinky podpoří srdíčko 

Kromě správného stravování uděláte dobře, když své srdíčko podpoříte bylinkami. Samozřejmě je lepší se poradit s bylinkáři, kteří vám řeknou, jaké bylinky jsou nejvhodnější, na druhou stranu je veřejně známé, že srdíčko podporuje rozmarýn nebo například ginkgo biloba.  

S pohybem za zdravým srdcem 

Kromě zmíněných tipů, které povedou ke zdravému srdíčku, doporučujeme mimo jiné i pravidelný pohyb. Opět se jedná o důležitý faktor, který vede ke zlepšení činnosti srdce. Ideální pohyb je na čerstvém vzduchu, proto i v zimě praktikujte v pravidelných intervalech třeba procházky v přírodě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *