Bydlení

Je čas na jarní úklid. Na co nezapomenout?

Na jaře a před vánočními svátky se dělá velký domácí úklid ve většině domácností. Březen nebyl ideální měsíc pro jarní úklid, protože přece jenom neustále sněžilo nebo pršelo. Duben je však mnohem příhodnější, proto to už neodkládejte. Sice jste jarní úklid nestihli do velikonočních svátků, ale to nevadí – vždyť si špinavých oken určitě žádný návštěvník nestihl. Abyste při jarním úklidu nezapomněli na nic důležitého, přinášíme vám seznam věcí, které je třeba při jarním úklidu udělat.

1) Umýt okna

Na jaře se zásadně umývají okna. Jsou špinavá od věčného pršení a sněžení, proto to už neodkládejte. K umývání oken navíc dnes existují zajímaví pomocníčci, s nimiž tato povinnost půjde jako po másle. Pokud se vám stává, že okna jsou stále plné šmouh, do kyblíku s vodou si přimíchejte jar nebo ocet. Jar či ocet jsou skvělí pomocníčci, kteří dodají oknům přirozená lesk. Šmouhy tedy nebudou mít šanci!

2) Vytřídit šatník

S vytříděním šatníku souvisí i schování všech zimních věcí. Je třeba, abyste schovali nejen bundy či kozačky, ale taky i to, co je vám malé nebo co už neradi nosíte. Pokud je oblečení ještě v hezkém stavu, zkuste oblečení nafotit a sdílet na různé internetové bazary. Zde se oblečení toč čtyřiadvacet hodin, proto to zkuste i vy a případně si tak přivydělejte nějaké peníze navíc, které můžete utratit za další oblečení, které nahradí to staré.

3) Schovejte všechny vánoční ozdoby

Divili byste se, v kolika domácnostech ještě nyní najdeme zimní či vánoční dekorace. Většinou se jedná o drobnosti, například o vánoční ubrousky nebo drobné baňky, kterých by si ledabylé oko nevšimlo. Vy však buďte pozorní a nic si doma neponechávejte. Vše nahraďte jarními či už letními dekoracemi, které váš dům opět jinak rozzáří.

Obměnit je třeba věnec na dveřích, který nahraďte krásným jarním věncem, nezapomeňte na dekorace na okenních parapetech jak zevnitř, tak zvenčí. To jediné, co může v domácnosti zůstat, jsou moderní, byť vánoční svícny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *