Bydlení

Každá terasa a zahrada si zaslouží pořádný šmrnc!

Krásné počasí nás láká k různým venkovním aktivitám, od sečení trávy kolem domu po grilování s přáteli. A víte vůbec, že Češi grilování naprosto propadli? A kde jinde si užít tuto zábavu a možnost setkat se s přáteli, rodinou nebo si jen tak odpočinout než na útulné terase nebo zahradě. V hlavní roli je dlažba na terasu. A že je z čeho vybírat.

Důvodů popularity venkovní keramické dlažby je hned několik. Mají vysokou estetickou hodnotu a oproti betonu nebo plastovému povrchu nabízí výrazně lepší vlastnosti. Jsou protiskluzové, mrazuvzdorné a nešpiní se jako dlažba betonová. Navíc kromě samotných dlaždic zahrnuje i celouřadu dalších prvků, jako jsou schodovky, parapety, dekory, bazénové krajovky. K dispozici je také mnoho formátů a stylů, které se liší povrchovou úpravou, barevnými spektry a různými dekoračními doplňky. Vlastníci moderních domů preferují imitace kamene nebo betonu, u tradičních domů se zase přiklánějí spíš ke dřevu nebo jeho imitaci. Populární začíná být dlažba o tloušťce dvou centimetrů, která je ideální do venkovních podmínek. Taková dlažba je mnohem pevnější, díky tomu je vhodná i do prostor s vysokou zátěží. Navíc se velmi snadno instaluje i demontuje. Lze ji klást více způsoby:

  • na výškově stavitelné terče
  • přímo do trávy
  • do štěrku i do písku
  • do lepidla

Jaké chuťovky si pro nás výrobci připravili? Krása tkví v jednoduchosti a detailu. Hlavními znaky proto jsou rovnováha, elegance a rafinovanost. Dokonalá imitace dřeva či kamene, hexagonové formáty, speciální protiskluzné modely pro okolí bazénů. To jsou letošní trendy v oblasti venkovní dlažby, která si získává čím dál větší oblibu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *