Finance

Jak vypadají bezpečné investice?

Investiční skupina DRFG byla založena roku 2011 v Brně. Jedním z cílů investiční skupiny je budování lékárenského řetězce s názvem Lékárna Na zdraví, kdy se tato společnost chce stát trojkou na trhu v daném oboru. Do lékárenského řetězce je plánovaná investice tři sta milionů korun. Mezi další významné investice společnosti patří nejen stavba tepláren na biomasu, ale třeba i investice do telekomunikací, kdy je budována nová síť poskytovatele internetu pro Jihomoravský kraj. Společnost působí zejména v Brně, svá zázemí má i v Praze. V poslední době nakupuje také zejména na jihu Moravy zemědělskou půdu a plánuje vznik dalších pracovních míst v biovýrobě a zemědělství.

Investiční skupina DRFG

Investiční skupina DRFG myslí na budoucnost a významně podporuje i mladé lidi v projektu UNIFER. Zde umožňuje studentům získat praxi na opravdových reálných zakázkách. Po jeho dokončení mají pak studenti otevřené dveře dokořán vstříc novým příležitostem. Mají šanci lépe se uchytit na trhu práce. Navíc je tak možno si vychovat ideálního kolegu do dalšího podnikání. Celkové investice skupiny činí již daleko přes 4 miliardy korun a zaměřují se na finančnictví, zdravotnictví, energetiku, telekomunikace a nemovitosti. Některé z investic jsou od začátku dlouhodobého charakteru, jiné budovy se opraví, uvedou do provozu a opět se prodají. Společnost se tak neustále snaží rozšiřovat své portfolio.

Zajímavá dala a čísla

Investiční skupina vydává i vlastní DRFG dluhopisy. Do nemovitostního fondu DRFG AIF Real Estate Fund lze investovat již se startovní částkou 10 500 korun s minimální doporučenou investiční dobou 3 roky. Investice se vkládají do komerčních nemovitostí, retailových a nákupních center, která jsou třeba v Praze, Brně, Aši, Vyškově nebo Hodoníně s plánovaným cílovým čistým výnosem pro klienty 4,5 % ročně. DRFG UCITS Bond Fund má investiční strategii s očekávaným čistým výnosem 3,5 % p.a, s důrazem na linearitu a předvídatelnost výnosu. Investice jsou do korporátních dluhopisů o vysokém ratingu a kredibilitě a do dluhopisů EU bank. Fond je denominován do české koruny a jednorázová i pravidelná investice je dostupná pro začínající a drobné investory již od 100 korun měsíčně.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-65207260-investicni-skupina-drfg-vytvari-lekarensky-retezec-do-rozvoje-nove-site-investuje-300-milionu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *