Zajímavosti

Kdy se objevil zahřívaný tabák?

Také si poslední dobou všímáte podivných zařízení v rukou uživatelů tabáku, kteří se snaží čím dál více nahradit běžné nikotinové výrobky? Tak to nejste sami. Jedná se o trend, který je šetrnější ke zdraví nejen svých uživatelů, ale i okolí a lépe chutná. Jaká je jejich minulost a v čem se liší od klasiky?  

Alternativa zahřívající tabák dostala druhou šanci 

Alternativy klasických výrobků se objevily poprvé v 60. letech minulého století s cílem rozšířit dosavadní trh. Na trhu se objevily ale až mnohem později, a to v roce 1988, navíc bez komerčního úspěchu. Spotřeba klasických výrobků začala ale postupně klesat, což donutilo celé odvětví dát nové alternativě ještě jednu šanci. 

A byl to správný krok, protože se staly pevnou součástí trhu a svůj podíl neustále zvyšují. Je to hlavně kvůli trendům týkajících se zdravého životního stylu, který si s užíváním klasických výrobků odporuje. Alternativa se tak uživatelům jeví jako dobrý kompromis na cestě ke zdravějšímu životu. 

V čem se liší? 

Asi největším rozdílem mezi klasickými produkty a elektronickými alternativami spočívá v principu uvolňování nikotinu. V běžných produktech se uvolňuje po zapálení tabáku, na základě procesu spalování. Během tohoto procesu se ale uvolňují škodlivé látky jako jsou: 

  1. Oxid uhelnatý 
  1. Dehet 

Technologie elektronických alternativ typu PULZE se ale zásadně liší. Protože se tabáková náplň zahřívá na požadovanou teplotu. Významnou měrou se proto snižuje zdravotní škodlivost a riziko. Dalším benefitem je, že při používání zařízení na zahřívání tabáku nedochází k tvorbě klasického, zapáchajícího dýmu. Zahřívání uvolňuje pouze intenzivní tabákovou chuť a nikotin v bohatém aerosolu, tudíž vám nehrozí:  

  • Zažloutlé zuby a nehty 
  • Zápach na oblečení 

Elektronické alternativity proto obecně významně méně zatěžují vaše tělo. Mezi nejznámější zařízení na zahřívání tabáku v současnosti patří již výše zmiňované PULZE, které funguje na principu klasického nabíjení jako například telefon nebo notebook. Důvodů, proč zkusit alternativy je mnoho, proto jim určitě dejte šanci. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *