Zdravý styl

Stop večerním návštěvám lednice 

Celý den se držíte zdravého jídelníčku, ale večer desetkrát otevřete lednici a pokaždé něco nezdravé sníte? Nebo možná celý den nemáte čas na jídlo a večer přijde takzvaný „vlčí“ hlad, při kterém vyjíte celý obsah své lednice? Večer je nejčastější čas dne, kdy lidé porušují dietu a zdravý životní styl, proto se v dnešním článku dozvíte pár tipů, jak večernímu přejídání zabránit. 

Pravidelná strava 

Prvním bodem, který si rozebereme je pravidelná strava. Večerní hlad přichází zejména kvůli nepravidelnosti jídel, kdy celý den hladovíte, nestíháte oběd ani odpolední svačinu a poté automaticky máte velký hlad a čas na přípravu zdravého jídla jde stranou a sáhnete po nejrychlejší „lednicové“ variantě. Pokud budete však jíst pravidelně, třikrát až pětkrát denně, neovladatelný večerní hlad nepřijde a budete mít čas na přípravu zdravého pokrmu. 

Dostatečný příjem 

Dalším důvodem „vlčího“ večerního hladu je nedostatečný příjem, který může být způsoben nedostatkem času, ale také špatně nastavenou dietou (dietou s příliš nízkým kalorickým příjmem), při které tělo strádá a hladoví a večer přijde přejídání. Pokud si naopak nastavíte dostatečný příjem s dostatkem živin a naplánujete si svou zdravou večeři, k přejídání a vyjídání lednice nedojde. 

Zdravý obsah 

Mít samé zdravé potraviny v lednici (a nejen v lednici) je dalším tipem, jak zabránit přejídání nezdravým jídlem. Nekupujte si nezdravé potraviny, které Vás budou večer lákat a raději vybírejte kvalitní a zdravé potraviny. Pokud máte sdílenou domácnost (včetně lednice) s ostatními členy rodiny, kteří nejsou vyznavači zdravého životního stylu, budete muset zvládnout odolat nezdravým jídlům, o to více budete zlepšovat svou disciplínu a pevnou vůli. 

Večerní program 

Poslední radou je zaměstnat svou hlavu večerním programem. Hlad je často skrytá nuda, proto si naplánujte program na večer, při kterém na nezdravé jídlo zapomenete. Můžete se jít projít se psem, jít si zaběhat, zacvičit si doma jógu, luštit křížovky, číst knihu či cokoli jiného, co Vás odpoutá od jídla. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *