Zajímavosti

Odpočiňte si od digitálních technologií. Zkuste to s digitálním detoxem

Technologie dnes ovládají náš život, o tom není sporu. Lidé tráví na mobilních telefonech nebo na internetu hromadu času, pak si stěžují, že nemají čas na své straně. Jelikož se technologie a obecně internet stali něčím, bez čeho svět nedokáže fungovat, je třeba si uvědomit, že my jako jedinci bez technologií chvilku fungovat můžeme. Chce to jen pustit se do digitálního detoxu, který bude sice zprvu obtížný, ale posléze to bude to nejhezčí období, které zažijeme a k němuž se budeme vracet. 

Důvodem, proč začít digitální detox, jsou hlavně nedávné výsledky nejmenované společnosti, která zjistila, že průměrný člověk tráví na internetu v online módu více jak jedenáct hodin denně. A bezmyšlenkovitě se na mobilní telefon podívá i dvě stě krát za den. Na technologiích se stáváme opravdu velmi závislí a měli bychom se snažit této závislosti unikat. Zkuste to proto s digitálním detoxem, při němž je třeba být hlavně důslední, jinak bude snaha zbytečná. 

Začněte používat režim letadla 

Režim letadla se opravdu nevyužívá jen ve chvílích, kdy opravdu sedíte v letadle a kdy opravdu míříte někam do zahraničí. Režim letadla se mimo jiné využívá i ve chvílích, kdy zkrátka potřebujete vypnout, kdy potřebujete si dát od online světa pohov. Díky tomuto režimu vás nebudou obtěžovat příchozí hovory, nebude neustále pípat Messenger a nebudou stále vybíhat upozornění, na které obvykle máte tendenci hned odpovědět. 

Režim letadla je skvělý ve chvíli, kdy nemáte zájem o neustálé přihlašování a odhlašování se z aplikací a ze svých účtů na sociálních sítích. 

Najděte si hobby, zabijte nudu jinak 

V drtivé většině případů lidé zabili nudu tím, že si vzali do rukou mobil a začali zkrátka chatovat nebo hrát hry. Existuje však mnoho jiných způsobů, jak zabít nudu. Co třeba si vzít knížku nebo začít sportovat? I to jsou možnosti, jak lze nudu zabít. Pokud knížky nejsou vašimi přáteli a sportovat nechcete, co třeba si zajít na procházku, fotografovat nebo jen tak pobýt s vlastními myšlenkami na místě, kde to máte rádi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *