Bydlení

Tipy pro zařizování ložnice. Ať je ložnice oázou klidu

Ložnice je místo, kde čerpáte energii do nadcházejícího dne. Je to taky místo, které pro vás bude doslova oázou klidu. Je proto nutné, abyste ji zařizovali s rozmyslem, protože jen tak se vám v ní bude každý den dobře usínat. V případě, že se rozhodnete zařizovat si svou ložnici bez architekta nebo bez pomocné ruky profesionála, měli byste se řídit několik tipy, které zajistí to, že ložnice bude opravdu místem klidu a odpočinku. 

Čerstvý vzduch je nutnost 

Nejlépe se spí na čerstvém vzduchu, proto čerstvý vzduch ložnice nesmí postrádat. Pokud nemáte v ložnici okna, která by byla otočena do klidné čtvrti a která by mohla být celou noc otevřená, zakomponujte do své ložnice zvlhčovač vzduchu, jelikož právě ten do ložnice přinese příjemný čerstvý vzduch a vyžene suchý vzduch, který je obvykle důvodem, proč kašleme nebo proč se nám špatně dýchá. 

Vybírejte správně matraci 

Pokud vás trápí alergie, je třeba věnovat dostatek pozornosti matraci, která je obvykle zdrojem prachu, plísní a roztočů. Nechte si raději při výběru matrací poradit, my vám doporučujeme pořídit si matraci s takzvanou bariérovou textilií, která je jakousi prevencí proti roztočům a jiným nepříjemnostem a nečistotám. 

Základem matrace, která nebude zdrojem alergií, je snímatelný potah, který je možné občas vyprat. Prát potah a obracet matraci je třeba tak dvakrát do roka, tvrdí odborníci. 

Hřejivé koberečky či kožešinky patří k posteli 

Pokud chcete vstávat příjemně, pokud chcete vstát do měkkého a zamezit tak šoku, který nastává v okamžiku, kdy šlápnete na studené linoleum po dlouhé noci v teplých peřinách, doporučujeme k posteli přiložit koberečky nebo kožešinky, které budou navíc krásným designovým doplňkem. Vsaďte třeba na kvalitní vlněný kobereček, který bude skvěle odpuzovat špínu, navíc je to nadmíru odolný materiál. Barevně by měl být spíše neutrální, žádné křičící barvy do klidné ložnice nepatří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *