Bydlení

Rekonstrukce bytu: Pár rad pro stěhování

Čeká váš milovaný domov rekonstrukce? Podívejte se, na co byste neměli zapomenout při přípravě stěhování. Vše bude klapat jako po másle. 

Rekonstrukce nemusí být náročná

Když si správně zvolíte firmu, která provádí rekonstrukce bytu, můžete si být jisti, že na sebe jednotlivé práce budou skvěle navazovat. Doba rekonstrukce tak bude co nejkratší. Přeci jen platit za výdaje při opravě bytu a zároveň se starat o náhradní bydlení v dnešní době není snadné. Stolařství v Ostravě realizuje rekonstrukce po celé naší zemi. Dodržování termínů a rozpočtu je samozřejmostí. I přesto ale budete muset řešit stěhování. Jak na to? 

Nachystejte se včas

Nechávat stěhování na poslední chvíli rozhodně není nejlepší nápad. Budete potřebovat čas, abyste si mohli sezónní oděvy a potřeby uložit do přepravních boxů. Tyto předměty mohou jít z domu jako první. Až poté se dejte do balení věcí, které využíváte denně. I když se to nezdá, samotné balení zabere mnoho hodin. Začněte proto alespoň s měsíčním předstihem, kdy se postaráte právě o sezónní potřeby. 

Stěhovací firma, nebo ne? 

Jestliže vaše rodina a přátelé nevlastní dodávku, objednejte si včas stěhovací firmu. Snadno si tak zajistíte bezpečnou přepravu všech předmětů vyšší hodnoty, jako je pohovka, televizor, nebo třeba designový nábytek, který si budete přát zachovat v bytě i po jeho rekonstrukci. 

Zajistěte si volno v práci

Pro den, kdy se budete stěhovat, si zajistěte volno v práci. V ideálním případě také hlídání pro malé děti. Právě takto budete mít jistotu, že si v klidu sbalíte poslední jídlo v lednici, nebo maličkosti, na které nesmíte zapomenout. Čím méně stresu, tím lépe. 

Zkontrolujte pojistky

Pro dobu rekonstrukce se vždy hodí mít sjednanou pojistku. Nemusíte se tak obávat, že byste stěhováním rozměrnějších předmětů poškodili sousedův majetek. Pro tyto případy jste krytí. 

Stěhování bude příjemnější, když se nebudete stresovat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *