Finance

Skupina DRFG se rozhodla investovat do budoucnosti a věnovat se rozvoji sítím páté generace

Investiční skupina Davida Rusňáka využila příležitost, jak nabýt nové zkušenosti. Když začal letošní rok, rozhodla se společnost DRFG prodat své podíly u značky Libli jiné firmě. Podíly tvořily přesně polovinu a koupila je společnost Nordic Telecom. A co z toho měla skupina DRFG? Kromě vzácné praxe také možnosti nových investicí do budoucna. Nově získané společnosti a firmy, jejichž prodej a správu má na starosti Onřej Surka, přinášejí skupině Davida Rusňáka nejen významné zkušenosti, ale také budoucí výdělek.

 

Jak vůbec společnost Libli vznikala? Dlouhý čas úsilí a budování značky sahá až do roku 2017, ve kterém investiční společnost DRFG odkoupila od skupiny Suntel Group polovinu podílů. Už od prvního momentu byla v koupi spatřována vidina upevnění na rozsáhlém trhu poskytovatelů internetového připojení. A poté už se mohla skupina DRFG naplno věnovat budování značky Libli.

 

Rozpoznat příležitost je to nejdůležitější

 

Jak dokázal Roman Řezníček, odkoupit podíly od jednoho z poskytovatelů internetu byl rozhodně správný krok. Díky tomu, že se investiční skupina Davida Rusňáka probojovala koupí podílu na trh internetových providerů, mohla efektivně využít nejednotnosti a nekonzistentnosti místních poskytovatelů webového připojení. Bylo potřeba sjednotit místní providery a utvořit ucelenou síť, aby alespoň trochu odpovídala evropskému standartu. Proto skupina DRFG nejprve koupila podíly u mocnějšího a většího místního providera a pak k němu akvírovala i slabší soupeře. A dnes je díky tomu skupina Libli na pátém místě v poskytování internetu u nás se skoro 100 tisící odběrateli!

 

Proč tedy investiční společnost DRFG prodávala nyní své podíly? Aby se mohla naplno věnovat stavbě a rozvoje 5G sítí. Ty jsou velmi rozšířené nejen u nás, ale také u Slováků, Němců či Švýcarů. 5G sítě mají potenciál ovlivnit celou podobu a funkčnost stávající společnosti. Pro společnost Davida Rusňáka se proto jedná o výnosnou investici do budoucnosti. Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *