Zajímavosti

Už nevíte, jaký dárek vybrat pro své blízké?

A je to tady, nejspíš vám došla inspirace, jinak byste se nejspíš nepídili po opravdu, opravdu originálních dárcích. Zapomeňte na ponožky, poukazy do obchodu s módou, balíčky potravin a jiné, již okoukané dárky. Darujte něco, čím se odlišíte, a pro co si vás oslavenec určitě zapamatuje. Darujte originální dárek, kterých je spousta. Co třeba darovat…

1. Kozu?

Ne, darovat kozu opravdu neznamená přitáhnout živé zvíře do domácnosti oslavence. Postačí certifikát, který bude oslavence informovat o tom, že místo pletených ponožek gratulanti investovali do živé kozy, která bude k dispozici chudým rodinám v Africe. Taková koza je pro ně určitě dar, stejně jako ostatní skutečné dárky. Kromě kozy totiž můžete darovat i slepice, oslíka, záchod, školní pomůcky a další a další užitečné věci. Dárek jistě potěší obě strany, je originální a nejspíš nikdo ho netrumfne… ne, ani porcelánovou mísou po babičce. Jen pozor, komu dárek dáváte. Zejména starší lidé by mohli kozu na dvorku opravdu hledat…dost zásadní je vědět, že takový dárek opravdu potěší.

2. Kurz?

Dost bylo hmotných dárků. Je načase darovat něco nehmotného! Kurzy jako dárek frčí. Důležité je však alespoň maličko znát oslavence. Víte, co by se mu líbilo nebo co by si chtěl třeba vyzkoušet? Darovat mu můžete kurz vaření, kurz vázání květin, kurz anglické konverzace a podobně. Kurzy jako dárek potěší zejména lidičky, kteří touží po vědění a kteří se chtějí učit novým věcem. S kurzem jednoznačně zabodujete!

3. Zážitek?

A u nehmotných dárků ještě zůstaneme! Teplo pletených ponožek si oslavenec sice může užívat den co den, let ve stíhačce nejspíš jen pár desítek minut. Přesto pro něj bude ona stíhačka nezapomenutelná. Proto vsaďte na zážitek. Vybírat můžete z řady zážitků, zohlednit byste však měli i povahovou vlastnost oslavence, popřípadě i jeho strach z výšek.

4. Hvězdu?

Snesli byste pro svou drahou polovičku i modré z nebe? Teď ji/jemu krom kousku modré oblohy můžete darovat i hvězdu. Zejména romantici  budou v sedmém nebi. Služba totiž umožňuje vybrat si a pojmenovat si dosud nepojmenovanou hvězdu podle sebe. Tato hvězda ponese vámi vybrané jméno již napořád. Tak pánové! Pokud si chcete dárkem vyžehlit i nějaký ten průser, je vlastní hvězda lepší než květina.

5. Slona?

Chtěly by mít vaše děti na zahradě slona, ale vám se sloní apetýt nevleze do rozpočtu? Žádný problém, slona si adoptujte! Řada zoologických zahrad nabízí možnost adoptovat si slona či jiné zvíře. A proto si touto cestou můžete pořídit nového domácího mazlíčka, aniž byste museli čelit nevýhodám – krmení, sklízení trusu a podobně. Vhodný dárek pro děti i jako recese pro kamarády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *