Bydlení

Vybíráme podlahu do domácnosti

Při stavbě domu se zaměřujeme na mnohé věci, na které nemůžeme zapomenout. Kromě osvětlení přemýšlíme nad tím, jak svou domácnost vymalujeme nebo jakou do jednotlivých místností položíme podlahu. Zejména podlaha je většinou plná dilemat a rozhodování, které jsme se rozhodli vám ulehčit. Pojďme si společně říct, jaká podlaha se hodí do jaké místnosti domu a ulehčeme si tak stavbu domu a nervy, které nás vybírání podlah stojí.

Jak již bylo zmíněno, kromě osvětlení je nutné dbát i na podlahy, které jsou nedílnou součástí domu. I když si mnohdy podlah nevšimneme na první pohled, je důležité je mít. Tvoří z domu domov, jsou základem pro bydlení a život v domě. Nepodceňte tedy volbu podlah a dejte na naše rady.

Do jaké místnosti se hodí kachle?

Podlaha může být například kachlová. Kachličky jsou většinou nedílnou součástí koupelen, kde se neustále drží vlhkost. Kachle se v koupelně snadno umývají a jsou do koupelny nejvhodnější. Jelikož se v koupelně umýváme, neustále kolem sebe cákáme vodu. Mnohé jiné podlahy by takový nápor vody neustály.

Kachle se však hodí i do chodeb či vstupních místností, kde se pravidelně procházíte v botách. Vytírání bude v takových místech domu na denním pořádku a kachle budou vytírání umožňovat. Mnohé menší byty mají kachle i v kuchyni. Pokud spadne nůž, nepoškodí je jako například lino.

Do jaké místnosti se hodí koberec?

Koberec se obvykle pokládá do ložnic a dětských pokojů. Je to především z toho důvodu, že když ráno vstanete, toužíte si stoupnout do měkkého, což koberec rozhodně je. Také se koberec pokládá do obývacích pokojů. Dnes je moderní do obývacích pokojů pořídit zejména malý kobereček, který bude čistě bytovým doplňkem, nikoli nedílnou součástí domova.

Do jaké místnosti se hodí lino?

I lino je jistá alternativa podlahy. Většinou se pokládá do jídelen nebo do obývacích pokojů, kdy jsou na linu položeny drobné designové koberečky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *