Bydlení

Jak odmastit tapety a jak z nich odstranit prach?  

Tapety představují spolehlivý způsob, jak mít stále reprezentativní interiér. Není nutno stále malovat, nemusíte si lámat hlavu s vhodnou kombinací barev a nábytku. I tapety je ale třeba udržovat, aby byly stále reprezentativní a krásné. Jak je odmastit a očistit z nich prachové částice?  

Řiďte se symboly 

Každá tapeta má na svém štítku uvedenou také odolnost. Právě symboly na zboží vám jasně ukazují, jak se bude daný kousek smět čistit. Fototapety mají ve většině případů velmi vysokou odolnost, takže je můžete otřít také houbičkou s vodou nebo mycím prostředkem. 3D fototapeta je někdy dokonce koncipována pro použití v koupelnách, takže se nemusíte obávat, že by jí působení vody činilo nejmenší potíže.  

Babské rady pro odmaštění tapet 

Samozřejmě byste vždy měli respektovat štítek výrobce a při údržbě tapet se řídit tím, co každý producent tapet doporučuje. Existují ale některé osvědčené rady, které si lidé mezi sebou předávají.  

Když se vám na stěnu dostane trocha nečistot z pánve nebo talíře, nebo se o stěnu opře malé dítě mastnýma ručičkama od jídla, je třeba jednat ohned. Použít můžete sypký dětský pudr, který na mastnotu nanesete pomocí štětce. Nechejte dvě hodiny působit, poté vysajte vysavačem nebo odstraňte suchým kartáčkem.  

Poslouží také chleba. Měkký chléb vydlabejte ze střídky chlebu a nachystejte si z něj pevnou kuličku. Přejíždějte po skvrně jako při gumování na papíře. Možná bude potřeba použít více chlebových kuliček.  

Jak odstranit prach z tapety 

Opět je nutné věnovat pozornost symbolům uvedeným na výrobku. Odolné tapety můžete jemně omýt. Ty křehčí stačí omést prachovkou z mikrovlákna, nebo použít jemnou prachovku se štětinkami na tyčce. Prach vždy stírejte pohyby shora dolů, snažte se o co nejdelší tahy. V místě, kde se setkávají jednotlivé díly tapety, buďte obzvláště ostražití.  

Čištění tapet vždy vychází z doporučení výrobce. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *