Bydlení

Alobal v domácnosti aneb vychytávky z alobalu

Málokdo si uvědomuje, jaké pomocníky doma má. Těmi pomocníky myslíme samozřejmě potraviny a různé další běžné věci, jako je například alobal. Třeba takový alobal používáme nejčastěji jen a pouze při vaření, případně do alobalu dětem schováváme svačiny. Jedná se o pomocníka, bez kterého se v kuchyni neobjedeme. Málokdo ale ví, jak ho využít ještě jinak. Nechte se tedy inspirovat a vyzkoušejte řadu zajímavých vychytávek s alobalem.  

Alobal jako záchrana tepla 

Během topné sezony vám může vadit, že interiéry nejsou tak hojně vytápěny, jak byste očekávali. Zkrátka teplo doma není, i když topíte o sto šest. Důvodem může být takzvané vytápění do zdi, to znamená, že teplo z radiátorů míří spíše do studených zdí než do interiéru. Jenže ve zdech se teplo ztratí, vy tím pádem utratíte majlant a v interiérech přesto bude stále zima. Může vám pomoct alobal, který si dáte za topení. Ten bude odrážet teplo a najednou neprotopíte tolik, kolik běžně.  

Alobal naostřuje nože 

Nemáte zrovna po ruce brusič nože a nevíte, jak je tedy naostřit? Můžete použít alobal. Nůž nabrousí stejně dobře jako třeba porcelánový hrnek. Pokud ale porcelánové hrnky doma nemáte, stačí alobal zmuchlat do kuličky a nůž nabrousit. To samé platí u ostření nůžek. Stačí párkrát střihnout do alobalu a máte nůžky ostré doslova jako břitva.  

Alobal jako pomocník při žehlení prádla 

Máte na žehlícím prkně jen obyčejný potah, který pohlcuje teplo? Zkuste si pod něj dát plátek alobalu. Ten perfektně teplo odrazí, tím pádem vyžehlíte daleko rychleji a snadněji vše, co potřebujete.  

Alobal udrží banány v kondici 

Trápí vás, že jen co koupíte banány, tak abnormálně rychle zase zčernají? Doporučujeme jejich stopky (tedy konce, kde jsou odtržené od trsu) zabalit do alobalu a uložit do lednice. Jejich životnost se rázem opravdu prodlouží, tím si buďte jisti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *