Zajímavosti

Dárkové balení vína je ideální dárek

Víno, které s jídlem chuťově ladí, doplní chuť pokrmu. Aby kulinářský zážitek byl opravdu dokonalý a skutečný, je třeba umět skloubit chuť každého podávaného pokrmu také s výběrem toho vhodného vína. Nejsou zde jasná pravidla, která jsou přesně určující, ale spíše obecně doporučující. Nikde není také psáno, že při výběru vína se k určitému jídlu všichni shodneme a nebudou zrovna ty naše chuťové buňky naladěny právě na úplně jiný druh vína, než je doporučeno. Trefit se do chuťové harmonie pokrmu a vína, je totiž poměrně složitá věc. Jsou zde ale ověřená pravidla, kterými se mohou řídit i laici. Je vždy ale pouze na nás, nakolik tato doporučení hodláme respektovat.

Víno vhodné k sýrům

Nelze jen tak univerzální doporučit víno vhodné ke všem druhům sýra. Například k mladým čerstvým bílým sýrům jsou velmi vhodná mladá a svěží bílá vína, Zvolit můžete Müller Thurgau, Veltlínské zelené a Neuburské. Máslové sýry a sýrové pomazánky podávejte s plnějšími nazrálými bílými nebo růžovými víny. Sýry s bílou plísní jsou velmi lahodné a dobře chuťově ladí s vyzrálým Rulandským, Neuburským a Sylvánským vínem. K tvrdým sýrům podávejte červená barrique vína. Výrazné sýry s modrou plísní servírujte s vyzrálými červenými víny nebo výrazně sladkými bílými víny, jako jsou výběry z hroznů a bobulí. Ať si dáte jakékoliv sýry či jiné pokrmy, víno, které nesete na návštěvu, si vždy nechte pěkně zabalit. Pěkné dárkové balení vína je zcela ideálním dárkem pro mnoho příležitostí. Pokud neradi balíte, nechte si jej zabalit.

Vína k těstovinám, pizze a vegetariánským jídlům

K těstovinám podáváme Zweigeltrebe, Frankovku rosé a Svatovavřinecké rosé. Těstoviny lze velmi dobře doplnit o něco plnějším bílým vínem a hodí se k němu italský Pinot grise. Pizza je velmi oblíbené jídlo, které dodává lahodnou chuť víno jako je Chardonnay a Rulandské šedé. Vegetariánská jídla a zeleninu doplňte víny Müller Thurgau a Veltlínským zeleným. K asijským jídlům se velmi dobře hodí Tramín červený a Aurelius. Dárkové balení vína je ideální dárek k mnoha příležitostem. Vhodně zabalená láhev vína se hodí vždy a neuděláte s ní chybu. Těžko se trefíte s vůní parfému nebo barvou šátku, víno je ale snadné. Stačí vybrat kvalitní odrůdu a značku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *