Zdravý styl

Jak se ubránit nachlazení v chladném počasí?

Chladné počasí je velice zrádné, proto bychom měli dodržovat několik zásad, díky nimž předejdeme nepříjemnému nachlazení. Nikdo nechce být nachlazený – rýma i kašel jsou dvě opravdu nepříjemné věci, které nás sužují i více jak týden. Proto dodržujte několik našich tipů a nepodceňte počasí. Právě díky tomu, že podceníme počasí, vzniká nejvíce nachlazení. To, že venku svítí sluníčko, ještě neznamená, že je teplo.

Letošní podzim by se dal přirovnat k aprílu. Také je takové počasí, které si s námi opravdu jen zahrává. Jeden den je krásně, takřka jarně, druhý den prší a psa by ven nevyhnal. Buďte proto proti tomuto aprílovému podzimnímu počasí ostražití.

Abyste ochránili své tělo před vpádem bakterií a virů, stačí si osvojit pár zvyků, které vás před nachlazením ochrání.

1) Dodržujte pitný režim

Každý člověk by měl dodržovat pitný režim. Voda z těla odplavuje zlé bakterie a viry, také další škodliviny, které tělo jenom ruinují. Doplňujte vodu neustále, dokonce tím zvýšíte rychlost metabolismu a budete rychleji hubnout, pokud se právě o to snažíte.

2) Cvičte, hýbejte se

V chladných zimních dnech napadá nejvíce virů a bakterií právě tělo, které je špatně prokrvené, zmrzlé. Neustále se tedy hýbejte, cvičte nebo sportujte, i když počasí velí, že máte raději zůstat v peřinách. Pokud bude ve vašem těle neustále aktivně proudit krev, máte vyhráno – ani omrzliny na vás nemůžou.

3) Dostatek vitaminů C je základ

Každý ví, že jen skvělý obranný imunitní systém dokáže odolat bakteriím a virům. Je proto nutné, abychom obranný systém neustále podporovali, a to konzumací vitaminu C. Jenže kde vitamin C najdeme? Mnozí lidé si myslí, že nejvíce se ho najde v citrusech, jenže to není pravda. Daleko více vitaminu C se skrývá v šípcích nebo také v černém rybízu. V šípcích se skrývá dokonce desetinásobek vitaminu C než v citrusech, které s libostí konzumujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *