Podnikání

Knihy názvem neznámé, přesto pro podnikatele nezbytné

Každý podnikatel by se měl naučit, že je třeba růst. Pokud nějaký podnikatel neroste, neroste s ním ani jeho podnik. Je to jednoduchá rovnice, kterou by měl mít naprosto každý podnikatel neustále na mysli. Mnoho lídrů společností si myslí, že jsou nejchytřejší a že není potřeba se učit, ale je to samozřejmě lež. Je zapotřebí se neustále učit, protože jinak se nebudeme zdokonalovat, jinak, jak již bylo zmíněno, nebudeme růst. K našemu osobnímu růstu nám pomáhá hned několik věcí. Mezi ně se řadí například návštěva inspiračních přednášek, ale taky i četba knih, které napsali jiní, dnes už úspěšní, podnikatelé. Pojďme si ty nejlepší představit.

Samozřejmě k těm nejlepším se řadí knížky, jako je „Bohatý táta, chudý táta“ nebo „Mysli a zbohatni“. Jenže tyto knihy každý podnikatel moc dobře zná a jistě je má už naprosto každý podnikatel přečtené i pozpátku. Pojďme si proto představit knihy svými názvy neznámé, které však mohou dát podnikatelům mnoho rad a tipů, jak řídit svůj byznys a jak ho dovést na vrchol.

• Mnich, který prodal své ferrari

Říká se, že podnikatel by měl být hlavně vyrovnaný. Měl by mít srovnané své priority. Jenže v hlavách mnoha podnikatel jednou za čas vznikne naprostý zmatek. S tímto zmatkem v hlavě nikdy nevznikají dobrá rozhodnutí, nikdy s nimi nemůžete vést podnik dobře a kvalitně. Je třeba si nejdřív udělat pořádek ve své mysli, teprve pak můžete dělat zásadní rozhodnutí, která přinesou podnik k výšinám. Právě k tomuto uspořádání svých myšlenek a priorit by vám mohla pomoct kniha nazvaná „Mnich, který prodal své ferrari“. Jedná se o jednu z nejlepších knih, které mají duchovní a psychologickou tématiku. Lehce tak dojdete k vyrovnanému stavu mysli, lehce tak přerovnáte své priority.

• Nejbohatší muž v Babyloně

Trošku více tajemství ze světa podnikán a financí vám přinese kniha George Samuela Clasona, která se jmenuje „Nejbohatší muž v Babyloně“. Jedná se o knihu, která je plná finančního poradenství. Není to však nudný výtisk, který vám do podnikání nepřinese absolutně nic. Jedná se o velice zajímavou knihu, v níž najdete hromadu příběhů. Třeba se v nich najdete a třeba díky nim najdete východiska z mnoha situací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *