Bydlení

Čistší vzduch pro pohodové bydlení vám zajistí čistička vzduchu

Pro někoho vymoženost, pro jiné nezastupitelné elektrické zařízení. Řeč je o čističce vzduchu, která si pro své unikátní funkce zajišťuje místo v každé domácnosti. Prach, zápachy, cigaretový kouř, chlupy z domácích mazlíčků, saze a nečistoty z venčí, viry a bakterie…to všechno vám může život nejen znepříjemnit, ale také přímo ohrozit. Čističky vzduchu vzduch čistí, a tím zajišťují čistější prostředí pro bydlení celé rodiny. Proč si čističku do domácnosti pořídit a jak ji vybírat?

Čistička vzduchu je nepostradatelná pro alergiky

Pokud čističku vzduchu vyzkoušejí alergici na prach a nejrůznější částice ve vzduchu, už ji nikdy nevynesou z domácnosti, tak moc je účinná. Samozřejmě záleží na typu, ale čističky vzduchu s nejúčinnějším HEPA filtrem (velmi účinný filtr) dokážou pochytit až 99,999995% mikro částic. Čističky vzduchu fungují na jednoduchém principu nasávání znečištěného vzduchu a opětovném vypouštění již přefiltrovaného a čistého vzduchu. Čističky vzduchu jsou oblíbené pro svou nenáročnost na údržbu a tichý provoz. O čističce během provozu nebudete ani vědět, a proto si ji můžete dát i do ložnice nebo dětského pokoje během spánku.  Aby měla čistička vzduchu vůbec nějaký účinek, je nutné ji zapínat na delší dobu, nejlépe, když jsou všichni doma a danou místnost využívají. Čističku používejte v uzavřených místností a nasměrujte ji tak, aby již vyčištěný vzduch vypouštěla do nejvíce využívané části pokoje.

Kdy uvažovat o pořízení čističky vzduchu?

Pokud si domů chcete pořídit čističku vzduchu, nebudete litovat. Na jejím výběru si však dejte záležet. Jako u všeho existují výkonnější a méně výkonné druhy, a proto vybírejte tak, abyste s ní byli co možná nejvíce spokojeni. O pořízení čističky vzduchu byste měli uvažovat zejména tehdy, když doma máte alergika, pokud bydlíte v oblasti často znečištěné smogem, pokud doma máte domácí mazlíčky, pokud vás doma trápí cigaretový kouř a zápach nebo pokud trpíte častým onemocněním dýchacích cest.

Čistička vzduchu se stane vaším nepostradatelným a nenápadným členem rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *