Podnikání

Pracovní tým jako základní stavební jednotka vaší firmy aneb co je teambuilding?

Podnikáte a máte pod sebou svůj tým schopných lidí? A víte, že je tento tým základní stavební jednotkou vaší firmy? No samozřejmě! A proto byste mu měli dopřát nejen spoustu péče a pozornosti, nýbrž dbát na jeho stmelovaní. Protože až budou všichni svorně táhnout za jeden provaz, vaše podnikání bude vzkvétat. A pokud vám teambuilding dosud nic neříkal, je načase to změnit. Teambuilding a jiná nadstandardní péče o zaměstnance dnes totiž frčí, zejména ve světě.

Dejte si společně do těla v tělocvičně a nebo vyrazte na vodu

Teambuilding je slovo převzaté z angličtiny a znamená stmelování kolektivu za účelem zlepšení vztahů uvnitř v kolektivu a tím pádem zefektivnění práce ve firmě. Dá se říct, že čím stmelenější a spokojenější bude váš kolektiv zaměstnanců, tím lépe pro vás i vaše podnikání. A co si tedy pod pojmem teambuilding konkrétně představit? Může jít o nejrůznější akce, ale hlavní roli musí hrát týmová práce. Tudíž můžete pravidelně hrát volejbal v tělocvičně a nebo firmu na víkend zavřít a vyrazit třeba pod stany. Vše, co tam zažijete bude vaší společnou vzpomínkou a to jde.Šéf se musí účastnit také, to je jasné! Samozřejmě byste neměli své zaměstnance do teambuildingu nutit, nechcete jim přece přivodit trauma. Pokud projeví nezájem, můžete to na ně vybalit třeba příště. V každém případě byste však neměli přestávat s péčí a zájmem o ně. Dopřejte jim něco, co v jiné firmě nemají a oni od vás jen tak neutečou! Třeba jim poskytněte placenou pauzu na sex!

Placená pauza na sex nebo veřejná odpočívárna

Čím dál tím více se do praxe uvádí zjištění o tom, jak moc je pro efektivní práci důležitý odpočinek a nadstandardní péče. Například nedávno se objevila informace, že ve Švédsku doopravdy uvažují o bizarním zaměstnaneckém benefitu – o placené přestávce na sex. To je teda něco. Zatímco o tomhle si my v Česku nejspíš můžeme nechat jen zdát a spokojit se s našimi stravenkami, ve Švédsku je tohle na spadnutí. Jinak by o tom nemluvil švédský radní, nebo jen vtipkoval? Ať tak či tak za nedlouho nebudou netradiční zaměstnanecké benefity nejspíš ničím neobvyklým. Už teď se většina firem v zahraničí stará, aby měli jejich zaměstnanci dokonalé prostředí pro odpočinek, a proto vymýšlejí speciální odpočívárny, ve kterých si každý přijde na své.

A co vy? Umíte stmelit svůj kolektiv?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *