Zdravý styl

Proč pít okurkovou vodu? Hydratuje i reguluje krevní tlak

S příchodem teplých, mnohdy až horkých letních dnů je třeba, abychom hodně pili. Pokud hodně nepijeme, rychle se k nám dostaví dehydratace, která je zejména v létě velice nebezpečná. Dbejte proto také na to, abyste dostatečně pili. Upřednostňujte vodu před perlivými a sladkými nápoji, vyhýbejte se sirupům, které jsou tak sladké, až z toho jde hlava kolem. Pokud klasickou čistou čerstvou vodu nemáte zrovna v lásce, doporučujeme ji oživit citronem nebo okurkou. Zatímco citron detoxikuje organismus a je vhodný zejména brzy z rána, okurková žena prospívá tělu daleko více, i když to málo lidí ví.

Většina lidí sází na vodu s citronem, ale málokdo si uvědomuje, že okurková voda je mnohem zdravější a prospěšnější, než je voda s citronem. Samotná okurka je bohatá na flavonoidy a také na vitamin B1 a C či K, dále je obrovským zdrojem manganu, draslíku a také mědi či fosforu.

Jak okurková voda tělu prospívá

  • Okurková voda dokáže napomoct ke stoprocentnímu vyplavení škodlivých toxinů z těla. Dokáže také rozpustit nebezpečné ledvinové kameny, které se nachází v těla mnohých z nás.
  • Málokdo ví, že okurková voda úspěšně bojuje s rakovinou. Dokáže zastavit rakovinotvorné buňky, dokáže zabránit zejména tomu, že rakovinotvorné buňky napadnou prsa, vaječník nebo dělohu či prostatu.
  • Okurková voda také dokonale a skvěle hydratuje. Díky pití okurkové vody dostanete do těla látky, které dopomáhají k maximální hydrataci buněk.
  • Pokud vás trápí špatný krevní tlak, můžete ho regulovat, a to tak, že začnete pít okurkovou vodu. Ta zlepší krevní tlak během několika dní, což pocítíte.
  • Trápí vás špatný stav kůže a svalů? V tom případě také začněte pít okurkovou vodu, která dokáže zlepšit stav nejen kůže, ale také zmiňovaných svalů. Okurka totiž také obsahuje oxid křemičitý, který podporuje a vyživuje jak svaly, tak i kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *