Bydlení

Vládne na zahradě sucho? Vysázejte do záhonů rostliny, které sucho milují

Kdo ví, jaké bude letos léto. Jestli bude suché nebo naopak příliš deštivé. Pokud by bylo počasí spíše suché, nemusíte smutnit z toho, že by vaše záhony na zahradě zely prázdnotou nebo nebyly na první pohled oku lahodící. Existují totiž takové rostliny, které se spokojí i se suchými záhony. Kdyby tedy letos moc nezapršelo, nebojte se, rostliny vám budou dělat radost i tak. Jenom je třeba zasadit vhodné květiny do záhonů.  

Růst a vývoj rostlin samozřejmě souvisí s tím, kolik budou mít rostliny vody. Jenže když přijde období sucha, je tu možnost, že rostliny budete zalévat. Stejně se však může stát, že zapomenete. Proto jsme vybrali několik rostlin, které se hodí do záhonů, na kterých vládne sucho. Takovým rostlinám se říká suchomilné rostliny a nevěřili byste, jak je sortiment takových suchomilných rostlin opravdu pestrý. 

Mavuně červená 

Jednou takovou suchomilnou rostlinou, kterou si můžete s čistým svědomím zasázet do záhonů, kde je sucho, je mavuně červená. Jedná se o suchomilnou rostlinu, která je dokonce plně mrazuvzdorná. Snese však také i polostín, kde ale méně pokvete, proto ji raději dejte na slunná stanoviště, kde její růst bude podporovat sluníčko. Mavuně červená může růst dokonce do bílých odstínů.  

Kokarda 

Další suchomilnou rostlinou je takzvaná kokarda, kterou známe hlavně díky její sytosti barev. Zpestří opravdu každý záhon, dokonce i ten suchomilný. Miluje sluníčko, díky kterému může dorůst do podoby krásných, polokeřů. Nezapomínejte ji však včas odřezat odkvetlé květy, aby se co nejdříve vytvořila nová násada květů.  

Levandule lékařská 

Mezi nejoblíbenější suchomilné rostliny, respektive byliny patří levandule lékařská, která se nejvíce hodí na okraje záhonů, ale samozřejmě to není podmínkou, toto jejich navrhované umístění. Jedná se o mrazuvzdorné dřevnatějící keříky, které milují slunné stanoviště a také dobře propustnou půdu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *