Zdravý styl

Znáte 18 důvodů, proč si pořídit švihadlo?

Ve snaze zhubnout hledá většina z nás pokud možno ten nejlepší cvičící stroj (jedno jak drahý),  se kterým zhubne rychlostí blesku. Ale kupodivu jej známe už od dětství a nestojí mnoho, pořídit jej lze už za stokorunu. Ano, je jím švihadlo, které mohou mít muži i ženy neustále s sebou. Tedy plně mobilní, levné a efektivní náčiní. A my pro vás máme hned 18 důvodů, proč si jej k hubnoucímu úsilí a nejen k němu pořídit.

1. Švihadlo je levné

Švihadlo lze pořídit už od stokoruny. Tudíž jasně vyhrává soutěž o nejlevnější cvičící pomůcku.

2. Nosit jej s sebou můžete prakticky kamkoliv

Rotoped s sebou všude nejspíš nevezmete, ale švihadlo ano! A proto si můžete zacvičit třeba během odpolední pauzy v práci.

3. Cvičení na něm vám nemusí nikdo vysvětlovat

Ne jeden pokus o ztrátu kilogramů navíc u vás ztroskotal už tehdy, když jste měli obavu z nového cvičícího stroje? U švihadla je to jednoduché. Protože jste na něm skákali už jako děti, nikdo vám nemusí nic vysvětlovat. To zvládnete!

4. Skákat na švihadle lze různě

Skákání na švihadle nenabízí jen monotónní skoky, nýbrž celou řadu jejich variací, a proto vás nová sportovní aktivita může i bavit.

5. Skákáním na švihadle spálíte kalorie a tuky

Pokud přes den mlsáte a nic byste nepotřebovali více, než setřást přebytečné kalorie, doporučujeme sáhnout po švihadle. To je totiž mistrem ve shazování kalorií.

6. Skákat na švihadle lze uvnitř i venku

Venku prší, a tudíž nemůžete jít běhat? Žádné strachy, svou denní dávku sportu si můžete vynahradit u vás doma se švihadlem. Jeho genialita stkví v tom, že jej lze použít doma i venku.

7. Se švihadlem nemusíte zůstat sami

Běhat sami nebo jinak cvičit jen ve společnosti nemluvného cvičícího stroje vás nebaví? V tom případě přesvědčte kamarády, aby si švihadlo pořídili také a běžte si společně zacvičit třeba do parku.

8. Švihadlo zlepší vaši kondici

Švihadlo není jen náčiním primárně určeným k hubnutí, pomůže vám zlepšit kondici. Čím více budete na švihadle skákat, tím snáze vyjdete horní patro paneláku.

9. Skákání přes švihadlo přispívá ke koordinaci končetin

Víte, že švihadlo je často podceňovanou cvičící pomůckou? A to na něm koordinaci pohybů trénují i profesionální sportovci.

10. Skoky na švihadle odbourávají celulitidu

Zejména ženy ocení, že skoky na švihadle efektivně bojují s celulitidou. Čím více skoků, tím méně je viditelnější.

11. Švihadlo vám pomůže ubrat na váze

Po pravidelném skákání na švihadle se zaručeně dostaví i ztráta přebytečných kilogramů. K tomu ještě upravte svůj jídelníček a už si můžete kupovat o číslo menší plavky!

12. Skákáním přes švihadlo si zpevníte svaly celého těla

Zde není co dodat. Skákání přes švihadlo je velice efektivním sportem pro zpevnění celého těla.

13. Švihadlo je velmi skladné

Vleze se do kabelky i do šuplíku psacího stolu.

14. Se švihadlem můžete začít sbírat medaile

To v případě, že se mu začnete věnovat na profesionálnější úrovni. Tak zvaný rope-skipping je už dnes velmi známou sportovní disciplínou.

15. Cvičit lze i s dětmi

Na absenci hlídací babičky se kvůli švihadlu už nevymluvíte. I děti mohou skákat!

16. Se švihadlem posílíte činnost vašeho srdce

Díky pravidelnému skákání na švihadle budete o několik skoků dál od rizika srdečního infarktu.

17. Švihadlo vám dodá energii

Rozhodně více než káva nebo tabulka čokolády. Během skákání se vám totiž z těla vyplaví endorfiny a vy budete vrnět blahem.

18. Švihadlo vám spočítá nejen skoky, ale také spálené kalorie

Vyberte si takové švihadlo, které umí spočítat skoky i spálené kalorie a zaznamenávejte si svoje rekordy. Nebo soutěžte s partnerem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *