Podnikání

Denní rituály největších mozků všech dob. Jak pracoval třeba Beethoven?

Každý den je nová šance, jak se posunout dál. To ostatně ví nejeden úspěšný, který má své denní rituály, které mu nedovolí zakrnět. Například mnozí velcí podnikatelé si po ránu zásadně čtou, rozvíjí tak svou slovní zásobu, navíc nastartují tak svůj mozek. Jiní zase poslouchají při snídani zajímavé přednášky a rozhovory, které jim zlepší jejich rozhled. Nabízí se nyní otázka, jak pracovaly největší mozky všech dob? Přece jen Beethoven nemohl poslouchat rozhovory, číst si však mohl. Podívejme se tedy na to, jak pracovaly největší mozky všech dob a jaké byly jejich každodenní rituály. Osvojme si některé z nich a třeba se právě těm, kteří se zasloužili o lepší svět, posuneme taky dál.  

Beethoven se procházel 

Inspirovat se můžeme například Beethovenem, který chodil na procházky. Každý úspěšný člověk ví, jak prospěšné procházky jsou a kolik blahodárných účinků mají. Nejen Beethoven během procházek přicházel na nové nápady a myšlenky, které ho později posunuly vpřed.  

Pamatujte na to, že člověk by se měl projít po každé hodině intenzivní práce. Tak se opět dostane do mozku kyslík a hlava začne zase pracovat na plné obrátky. Stačí třeba jen desetiminutová procházka nebo chvilka cvičení, abyste opět nažhavili mozek.  

Benjamin Franklin plánoval svůj den 

Ať už budete plánovat svůj den při snídani nebo se rozhodnete naplánovat si svůj den už den předem, než půjdete spát, rozhodně uděláte dobře. Každý člověk by měl mít takzvaný TO-DO list, který ho nedonutí prokrastinovat, naopak který ho donutí být produktivní. Inspirovat jsme se v minulosti mohli třeba Benjaminem Franklinem, který byl doslova posedlý plánováním.  

Dělejte si přestávky 

Jak jsme zmínili výše, přestávky jsou zkrátka potřeba. Beethoven během přestávek chodil na procházku, jiní třeba odepisovali na emaily. Dnešní úspěšní chvilkově cvičí. Ostatně tu nejde o to, co budete během přestávek dělat, tady jde o to, abyste si přestávky po delším intenzivním pracování zkrátka udělaly. Vyhnete se tak přepracování. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *