Podnikání

K osobnímu růstu pomůžou knihy – ale jaké?

Pokud se rozhodnete rozjet svůj vlastní byznys, musíte mít na paměti, že je mu třeba zasvětit veškerý svůj volný čas. Prosperujícího byznysu totiž nedosáhne podnikatel, který nemá zájem osobně růst. Je jakési nepsané pravidlo – to říká, že jen s rostoucím podnikatelem roste i jeho byznys. Samozřejmě nemusíte růst do výšin, ale je třeba růst intelektuálně. Stále je třeba zlepšovat své rozhledy, je třeba mít lepší a lepší přehled o tom, co se kolem vás děje. Svět internetu je plný rad, ale není nad to přečíst si kvalitní knihu, cítit její vůni a dopřát si osobnější dotek. Nechte se inspirovat těmi, kteří to zatím dotáhli dál než vy, čtěte knihy, které napsali, protože právě ty vám pomůžou lépe čelit překážkám, které vás v podnikání čekají. Pokud nevíte, jaké výtisky stojí za přečtení, přinášíme vám pár tipů.

Samozřejmě zde nebudeme zmiňovat výtisky, k nimž patří „Bohatý táta, chudý táta“, „Myšlením k bohatství“ nebo „Nejbohatší muž v Babyloně“, protože tyto výtisky jsou základním čtivem každého podnikatele a je třeba mít tyto knihy přečtené dříve, než začnete podnikat.

My vám nyní přinášíme pár knižních výtisků, které by se měly zařadit do vaší povinné četby.

Jak si získat přátele a působit na lidi

Tento výtisk od Dala Carnegieho je velice zajímavým popisem strategie, která nám prozradí, jak jednat s lidmi, jak vést komunikaci, jak budovat pevné vztahy. To je v podnikání velice důležité – hlavně je to důležité pro získávání a udržování obchodních vztahů. Najdete zde rady a příklady ze života těch nejznámějších velikánů, jimiž je například Abraham Lincoln, dále třeba J. D. Rockefeller či Henry Ford. Kniha vám prozradí, co byste měli udělat ve svém životě jinak, abyste byli oblíbení, abyste získali důvěru u vašich obchodních partnerů.

The Warren Buffett Portfolio: Mastering the Power of the Focus Investment Strategy

Kniha, kterou najdete v češtině asi jenom ve velmi malém množství, navíc je přeložena různorodě, tudíž přinášíme raději původní název v angličtině. Tato kniha pojednává o nejznámějším a taky největším investorovi, který se dneska řadí k těm nejbohatším lidem světa. Kniha vás však nevtáhne jenom do světa investování, ale taky vám ukáže, jak máte odhalit dobrý obchod, což se běžně ve školách či na přednáškách nenaučíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *