Móda

Dešťová móda aneb co na sebe, když stále prší?

Nemusíte jet zrovna do Anglie, abyste vynosili dešťovou módu. Je to móda, kterou využijete v době, kdy se obloha ne a ne uklidnit. Dnes vás přesvědčíme o tom, že deštníky, pláštěnky, pršipláště a dokonce i gumáky jsou módní.

Módní i za deště

Módě nemusíte dát vale ani v případech, že prší. Ke svému obvyklému oblečení však potřebujete pár nepromokavých doplňků, které vás na nákupy či jednání donesou pěkně v suchu. Důležitý je pršiplášť neboli kabát do deště. Zde se nemusí jednat vyloženě o pláštěnku z igelitu. Spíše jde o svrchní kabát z nepromokavého materiálu a s velkou kapucí. Ten si v době deště oblečete na váš stávající kabát a tak jej ochráníte před zmoknutím. Takovýto kabát si pořiďte nejlépe dlouhý až po zem s velkou kapucí, která vám při chůzi z hlavy nebude sklouzávat. Pršiplášť mohou mít ženy i muži, lišit se bude samozřejmě střihem. Důležitým módním doplňkem je i deštník. Ten si můžete vybrat buď skládací nebo hůlkový. V každém případě však doporučujeme deštník s větším obvodem, abyste byli před deštěm dobře krytí. Deštník si dnes můžete vybrat nejen z různých barev, ale také s různými efekty. Třeba takový, který vlivem deště mění barvu.

Pláštěnka a gumáky nejsou jen pro děti

Také raději zmoknete, než byste si měli obléknout pláštěnku? To je škoda, protože dnes jsou k dostání v řadě elegantního provedení, a proto ji můžete nosit bez obav z módní kritiky. Velice oblíbené jsou průhledné pláštěnky s barevným lemem a dokonalým střihem, které vlastně dávají na odiv i to, co máte pod ní. Každý přece pochopí, že prší a tudíž s pláštěnkou nepůjdete na zasedání rady. Stejně tak si můžete pořídit i stylové holínky nebo-li gumáky. Ty v elegantním provedení budou na dálku nerozpoznatelné od kozaček a tudíž není co řešit.

Tak vidíte, ani déšť vám nemusí zkazit váš módní outfit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *