Móda

Funkční oblečení je základ každé zimní aktivity

Zima nám už snad pomalu dává definitivní sbohem, ale přece jen ještě panuje na mnoha místech, zejména na horách, sněhová atmosféra. Výběr špatně zvoleného prádla a oblečení nám může značně zkomplikovat celý pobyt.

Záleží na vás, zda zvolíte pro sportování či práci funkční oblečení, ve kterém se budete cítit i ve velkém nečase pohodlně, nebo upřednostníte oblečení z běžných materiálů, ve kterých se rychle zpotíte a snáze prochladnete. Nezapomínejte, že člověk se potí prakticky neustále, ve chvílích bez fyzického výkonu, při spánku či v chladném prostředí, ale také při různých činnostech. Ideální funkční oblečení dokáže člověka udržet nejen v teple i v extrémním mrazu, ale nepromokne a navíc dokáže propouštět vlhkost potu ven, a vy tak budete stále v suchu. Další neodiskutovatelnou výhodou je, že toto oblečení minimalizuje zápach a přiléhá přímo k pokožce těla, což nám umožňuje lepší pohyb. Speciální švy navíc neodírají pokožku.

Některé výrobky mají dokonce dvojí využití. V zimě hřejí, a když se otočí naruby, perfektně odvádějí pot od těla. Dají se tudíž využívat za každého počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *