Bydlení

Jak se správně starat o pokojovku jménem kala?

Jsou pokojové rostliny, o které není těžké se starat. Vyžadují jenom správné stanoviště, dostatek zálivky a sem tam nějaké kropení. Ale jsou také pokojovky, o které se pečuje trochu hůře, problematičtěji. Jednou z nich je kala, která je opravdu nádherná. Velmi často se s ní setkáte v květinářstvích, kdy bývá součástí nejednoho pugétu. Kala jako taková láká především zkušené zahradníky, ovšem i ti si někdy ptají, jak o ni vlastně mají správně pečovat. To si pojďme odtajnit.  

Velice populární pokojová rostlina 

Ano, kala je sice součástí pugét a krásných kytic, ale v posledních letech se z ní stala vysoce oblíbená rostlina i v domácnostech. Pěstuje se v květináčích stejně jako monstery nebo orchideje a pokud se jí doma daří, sklízí jeden obdiv za druhým.  

Definovat ji lze jako květinu trubicovou, která má dlouhé listy bez výstupků a trnů. Velice často si ji mnozí pletou s lopatkovcem, ale najdou se zde jisté rysy, jež jsou specifické pro tu a onu rostlinu.  

V současné době se dá sehnat v několika barevných provedení, nejčastěji však v bílé nebo žluté formě. V obou případech budou dokonalým prvkem vaší domácnosti.  

Hlavně ji nepřelijte 

Klíčem ke spokojenému životu této pokojové rostliny je nulové přelití. Prostě si dejte záležet na tom, abyste ji vždycky zalévali tak akorát. Zalévání je potřebné, ale pokud ji vodou doslova nasytíte, začíná hnít nejen zevnitř, ale také zvenčí. Zatímco růže začínají hnědnout a uhnívat, listy viditelně žloutnou.  

Vhodné je rostlinu také kropit. I na její listy se bohužel usazuje prach, kterému se chcete vyhnout, protože jí může škodit. Dejte si však pozor na jedno – vyvarujte se při kropení květu.  

Kala se umísťuje tam, kam svítí sluníčko (ovšem ne to ostré). Dobře se jí ale daří i na polostinném stanovišti. Je pro ni důležité teplo, proto ji nedávejte na místa, kde se teplota pohybuje pod pětadvaceti stupni Celsia. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *