Finance

Jak ušetřit na cestách

Jelikož dnes neustále přibývají mnohé letové spoje, můžeme se dostat takřka do jakéhokoliv koutu světa. Nejčastěji cestujeme jenom po Evropské unii, protože do mnohých zemí Evropské unie nepotřebujete mít vlastní pas. Pokud jste vášnivý cestovatel, jistě svůj pas máte a nebojíte se cestovat i do jiných koutů světa. Pokud cestujete do drahé destinace, kde nechcete moc utratit, přinášíme vám několik tipů, jak se zbytečnému utrácení vyhnout.

Mnohé destinace nejsou zrovna nejlevnější. Například Itálie – sem se sice doletí za poměrně levnou částku, bohužel ceny jsou zde opravdu vysoké. Italové si nejvíce účtují především za posezení v restauraci. Jinde se zase utrácí za vodu nebo za toalety. To jsou samozřejmě zbytečné výdaje, kterým můžete předcházet, pokud budete vědět jak.

Abyste se vyhnuli zbytečnému utrácení na dovolené a abyste mohli své peníze vložit spíše do zážitků než do běžných potřeb, rozhodli jsme se vypsat pár tipů, které vás zachrání od zbytečného utrácení.

1) Využívejte pítka

Snad v každém městě na světě najdete dostatek pitných fontán, tedy takzvaných pítek. Pítka jsou dneska skutečně běžnou součástí každého velkého či malého města. Nejvíce jich najdete ve Francii, ale taky v Itálii. Nemusíte tedy vůbec utrácet za drahé balené vody v obchodě, které jsou pro turisty skutečně drahé. Raději mějte vždy u sebe láhev a vodu si vždy dočepujte, když na pítko narazíte.

2) Neseďte v restauracích, vezměte si vše s sebou

Především v Itálii platí, že se účtují obrovské poplatky za sezení v restauracích. Pokud jste byli například v Benátkách, moc dobře víte, že díky sezení v kavárně vám byl naúčtován trojnásobek ceny. Vše si tedy berte s sebou. Když se posadíte, automaticky zaplatíte o dvojnásobek víc. Navíc si číšníci sami do ceny zakomponují dýško, tudíž konečná cena vás následně opravdu překvapí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *