Zdravý styl

Když se zbavíte cukru, co se stane? 

To, že cukry nejsou zdravé nemusíme dvakrát říkat. Řada lidí se je snaží minimalizovat, ne-li alespoň nahrazovat trochu zdravější alternativou, aby nedocházelo nejen k enormnímu přibírání na váze, ale především aby zdraví nekolísalo. Je ale pravdou, že v některých případech se jim vyhnout nemůžeme. Do mnoha surovin se přidávají v kombinaci s tuky a bílkovinami. Když se ale budeme snažit jejich příjem snížit, budou se dít doslova zázraky. V jaké podobě? 

Minimální, ne-li žádná únava 

Jednou z hlavních věcí, ke které dojde, zbavíte-li se cukru je, že nebudete prakticky pociťovat únavu. Cukr obecně se považuje za rychlý zdroj energie, ale když ho tělo nebude dostávat, velice rychle přesedlá na jiný zdroj energie a bude ji brát z bílkovin a tuků.  

A to se samozřejmě pozitivním způsobem projeví na stavu vaší figury. Rázem bude štíhlejší, protože cukry se nebudou upínat k bříšku nebo jiným problematickým partiím. Odtud také začnou mizet tuky, z nichž se najednou energie bude brát. 

Pro hezčí pleť 

Jen málokdo si uvědomuje, že jsme opravdu tím, co jíme. I proto je důležité dívat se na to, co nám prakticky denně putuje do úst. To se projeví nejen na postavě, ale také na naší pleti, která je zdrojem našeho sebevědomí.  

Jednou z věcí, na kterou se můžete těšit, omezíte-li cukr, je hlavně pevnější pleť bez vrásek i pupínků a akné. Za nehezky vypadající pletí stojí právě tato nezdravá látka, která spouští v těle takzvaný proces glykace. A během něj pleť svou pružnost a pevnost ztrácí. 

Pro pevnější zdraví 

A už také bylo zmíněno, že omezením cukru se výrazně podpoří naše zdraví. Sníží se tím riziko cukrovky (obecně platí, že čím více cukrů ve stravě, tím rychlejší je rozvoj či pravděpodobnost tohoto onemocnění), ale také se podpoří srdíčko.  

Právě na nemoci srdce se v České republice nejvíce umírá. Pokud tedy existuje nějaký způsob, jak pravděpodobnost alespoň minimalizovat, šup sem s ní. No, jednu jsme tedy už nadhodili – omezit příjem cukru ve stravě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *