Bydlení

Prosklené vitríny už nejsou pasé, vrací se 

Neustále se vrací módní trendy. A u nábytku je to úplně stejné. To, co bylo na vrcholu před třiceti lety, se dnes pomalu vkrádá zpátky. Prosklené skříně, stěny a vitríny jsou dnes sice retro, ale v moderním interiéru mají opět pevné místo.  

Krok dopředu a zase zpátky  

Doba jde dopředu. Mění se móda, názory na výchovu nebo pracovní trh. A nábytek. Ještě deset let zpátky jsme některé výstřelky sedmdesátých a osmdesátých let minulého století považovali za retro výstřelky. Dnes se k nim ve velkém vracíme. A nezdráháme se utratit za takové kousky tisíce korun. Stačí si vzpomenout na luxfery, přehozy na pohovku nebo prosklené vitríny. Právě ty zažívají v současnosti ohromný boom a kdo ji nevlastní, nemá potuchy o moderním interiéru.  

Univerzální prvek  

Nezáleží na tom, jestli máte interiér s prvky industriálu nebo jste se nechali inspirovat levandulí provoněnou Provence, potrpíte si na plastové židle nebo sázíte na kombinaci betonové stěrky a masivu. Prosklené vitríny jsou samy o sobě hodně nápadné, ale na druhou stranu skvěle zapadnou téměř všude a není třeba speciální péče.  

Jednoduchost na prvním místě  

Vitrína s prosklenou stěnou na sebe zbytečně nestrhává pozornost, ale nikdy nepřijde o punc výjimečnosti. Dnes už by nikoho nenapadlo, že je to návrat do minulosti. Jde o kus nábytku, který do dnešní doby stoprocentně patří. Vystavte si skleničky cukřenky jako za starých časů, věnujte čestné místo porcelánovým panenkám nebo sbírkám angličáků z dětství, naplňte je sušenými květinami a starými knihami. Fantazii se meze nekladou.  

Na druhou stranu barvy nejsou určeny jen pro starožitné komody. Vitríny nemusí mít strukturu dřeva a být hnědé nebo černé. Co třeba kontrastní bílá, netradiční zelená nebo trendy oranžová? Odstín nemusí nutně ladit se zbytkem interiéru. Je všeobecně známo, že nudu je třeba něčím “rozbít”. Pokud si ale netroufáte na výrazné barvy, ozvláštněte vitrínu hravými nožkami, originálními madly, strukturovaným prosklením nebo autorskou malbou na boční straně.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *