Podnikání

Správná organizace času je polovinou úspěšného podnikání

S nedostatkem času na nejrůznější aktivity se potýkají nejspíš všichni. Studenti, běžní zaměstnanci, maminky…ale nejméně ho nejspíš mají podnikatelé. Přitom správně zorganizovaný čas je klíčem pro úspěšného podnikatele. Jak si čas nejlépe zorganizovat?

Podnikatelův den by mohl mít 72 hodin a přesto by to bylo málo

Zejména začátek podnikání by se dal přirovnat k malému dítěti – spolkne tolik času, že je to až k nevíře. Když pak má podnikatel doma i rodinu, čelí ohromnému časovému presu. Ve snaze udělat několik věcí najednou ve skutečnosti nezíská nic a je z toho na prášky. Klíčem k vyřešení toho všeho by mohla být správná organizace času. Té se lze naučit. Využít k tomu můžete nejen nejrůznější aplikace, ale i obyčejný papír a tužku. Aby byl den pokud možno co nejméně hektický, je důležité stanovit si cíle. To můžete udělat už ráno při čištění zubů. Co všechno je potřeba tento den udělat? Důležité je, aby cílů nebylo příliš hodně. Jinak budete ve stresu už od začátku a na konci dne zklamaní, když cíle logicky nestihnete. Při podnikání je také důležité myslet na relax a na svůj osobní život. Stanovte si proto čas na práci i na rodinu zvlášť, protože obě věci zároveň zkrátka nejdou dělat naplno.

S úsporou času vám mohou pomoct aplikace, ale také členové vašeho týmu

S úsporou času vám pomůže i změna vašich zvyků. Pokud pod sebou máte lidi, naučte se jim věřit více a svěřte jim podstatnou část vaší práce. Vy se zabývejte jen  tím, u čeho vás nikdo nenahradí. S organizací času vám pomohou i nejrůznější aplikace. Například To-do list, na kterém si zaznamenáte vše, co je potřeba. Analyzovat kolik času strávíte při té či oné činnosti vám zase pomůže aplikace Time meter. Hodně pomůže také to, když si budete nejméně jeden týden své činnosti pečlivě zaznamenávat a na jeho konci posoudíte, jaká aktivita vám zabrala nejvíce času.

Se správnou organizací času bude i podnikatelův den méně hektický. Začít s ní můžete už teď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *