Bydlení

Zdobíme svou terasu. Jaké rostliny na ni posadit, aby nám sousedi nenahlíželi do okna bytu?

Terasy jsou pýcho bytů. Když si vybíráme byt, vybíráme si ho zejména podle terasy, protože právě terasa je místo, kde člověk dokáže relaxovat, odpočívat, kde dokáže vypnout mozek a na chvilku nepřemýšlet. Proto se snažíme svou terasu krásně zařídit, abychom se na ní cítili příjemně. Mnozí lidé si z terasy dělají takovou svou oázu klidu, vždyť k tomu má terasa do jisté míry sloužit. A abychom se na terase cítili příjemně, měli bychom ji vybavit květinami, a to konkrétně několika zajímavými druhy, které nás skryjí před očima zvědavých sousedů.

Květin, které můžete zasadit do květináčů na svůj balkon, je mnoho. Vybrali jsme aktuálně nejatraktivnější rostliny, které jsou pro terasu jako dělané.

• Mini stromečky

Nemusíte do květináčů na svou terasu sadit obrovské ovocné stromy, ovšem ideální je, když si na terasu pořídíte mini stromečky. Jedná se o stromečky do květináčů, které jsou různě velké, některé mají i metr a půl. Takové jsou ideální, ovšem mohou být i menší, vždy záleží od velikosti terasy. Jejich výhodou je to, že je v době zimy nemusíte schovávat do domu, ale můžete je nechat venku. Snesou i mrazíky

• Palmy

Palmy jsou sice rostlinou, která se musí během zimy schovávat do domácnosti, ale je tak krásná, že ro rozhodně nevadí. Díky své výšce dodá každé terase pocit, že je to místo v nějaké exotické destinaci. A pokud si na terasu pořídíte pohodlný gauč nebo pohovku, budete se skutečně jako na dovolené cítit.

• Keře do květináčů

Existují také malinké keříky, které jsou do květináče vhodné. Na terasu jsou ideální, nejsou ani malé, ale ani velké, navíc péče o ně naprosto nenáročná. Vyžadují jenom pravidelnou zálivku, občas zastřižení (zejména tehdy, kdy keř už nedrží hezký tvar). Při zastřižení je možné upustit fantazii a je možné vytvořit z keře třeba zvíře nebo geometrický tvar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *