Bydlení

Milujete stále zelené pokojové rostliny? Přinášíme čtyři tipy na pěstování dracény

Rostliny patří do každé domácnosti. Dávají domácnosti pocit zabydlenosti, navíc čistí vzduch a jsou stylové. Někteří lidé volí kvetoucí rostliny, tedy ty, které vykvetou do mnoha krásných barev. Jiní však dávají přednost stálezeleným rostlinkám, jež jsou velmi moderní a které nijak nekazí sladěnosti jednotlivých místností. Velmi populární je střapatá rostlina zvaná dracéna. Je naprosto nenáročná, ovšem může se stát, že začne hnít nebo žloutnout. Zahradníci začátečníci s ní tak mohou mít problém, a tak jsme se rozhodli vypsat čtyři tipy, které pomohou s pěstováním dracény.

1) Nepřelévejte. Květina si sama řekne o vodu

Dracéna patří k pokojovým rostlinám, které netouží po velkém množství vody. Stačí ji zalít jednou za čtrnáct dní, i to je někdy mnoho. Samozřejmě hraje velkou roli i to, kde se rostlina nachází či v jakém substrátu se pěstuje. Většinou si však sama řekne o vodu svými uvadajícími listy. Pokud je však zrovna přesazená, netouží po každotýdenním zalévání.

2) Když začnou listy opadávat

Stalo se vám, že jste přišli domů a dracéna doslova skomírala? Nejčastěji začínají padat lístky, jednotlivé “větvičky” jsou měkké a zahnuté. To znamená, že daná dracéna hnije, a tak je nutné ji vytrhnout i s kořeny, dokud nenapadne jiné výrůstky v květináči. Mnozí zkouší jeden “pahýl“ zastřihnout, ale hnilobě ostatních tím nepředejdou.

3) Když žloutnou listy

Když se stane, že dracéna má žluté listy, je něco špatně. Nejčastěji za to může přelití, proto sáhněte do substrátu a přesvědčte se, jestli je substrát příliš vlhký. Pokud ano, nezalévejte až do doby, kdy substrát neproschne.

4) Nemusíte přesazovat rok co rok

Mnozí zahradníci jsou toho názoru, že je třeba každou květinu přesazovat rok co rok, jenže to není potřeba. Květina si sama řekne, kdy je načase ji přesadit, v jiném případě není třeba se pouštět do této akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *