Bydlení

Znáte rostlinu jménem eschynantus?

Pěstovat dnes můžeme opravdu různé pokojové rostliny. Některé jsou známější, jiné méně známé, některé jsou více pěstované, jiné jsou pěstované jen zřídka. K méně známým, přesto velice zajímavým a okouzlujícím pokojovým rostlinám patří rostlina zvaná eschynantus, což je rostlina, která má více jak sto padesát druhů na celém světě. Jednotlivé druhy rostliny se rozeznávají dle velikosti vzrůstu rostliny, taky podle jejího zbarvení nebo podle tvarem listů.  

Pokud jste se s touto rostlinou ještě nesetkali, není se čemu divit – pěstování rostliny nepatří k nejjednodušším, u nás je pěstuje jen málo pěstitelů. Pokud však chcete svou domácnost zpestřit, není nic lepšího, než začít pěstovat tuto rostlinu.  

Jestliže u nás někdo pěstuje rostlinu zvanou eschynantus, pravděpodobně pěstuje druh s červenými až oranžovými květy. Ať už se ale setkáte s jakýmkoli druhem, je třeba říct, že rostlina pochází z ostrova Jáva a z Bornea.  

Co rostlina potřebuje ke spokojenému růstu? 

Jak již bylo zmíněno, rostlina nepatří k nenáročným pokojovkám, je naopak velice náročná. Sází se zásadně do dobře propustného a taky vzdušného substrátu, potřebuje ke svému spokojenému růstu hlavně vysokou vlhkost vzduchu. Nedoporučujeme ji tedy pěstovat v suchých bytových jednotkách. Kromě toho potřebuje pravidelnou zálivku, také je dobré ji mlžit ideálně měkkou, odstátou vodou.  

Její vegetační období začíná v březnu a končí během září. Během tohoto období se přihnojuje, a to každých čtrnáct dní, ale jen slabým roztokem plného hnojiva.  

Rostlině se nejvíce daří na světlém místě, ovšem nesmí být vystavována přímým slunečním paprskům. Mohlo by dojít k popálení listů, což jistě nechcete.  

Jak snáší teplota zimu? 

Ideální je pěstovat rostlinu v místnosti o pokojové teplotě, která se pohybuje okolo dvaadvaceti stupňů Celsia. V zimě však snese trochu nižší teploty, nejníže však patnáctistupňové teploty. V době zimy nebo ve chvíli, kdy budete rostlinu pěstovat v chladnějších místnostech, omezte zálivku. Pozor na přelití, může dojít k uhnívání kořenů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *