Bydlení

Chalupu po prarodičích nenechte chátrat, pronajměte ji!

Zdědili jste po prarodičích chalupu, jenže zrovna teď nevíte co s ní? A tak vám na venkově chátrá, zatímco vy si žijete váš život ve městě a zatím jen vzdáleně plánujete, jak ji využijete? Ano, taková chalupa se může stát vaším útočištěm před ruchem velkoměsta. Pokud však zatím nemáte čas v ní bydlet, dejte šanci ostatním a ještě na tom vydělejte. Pamatujte, že čím déle vaši chalupu necháte chátrat, tím menší bude mít hodnotu.

Pronájem chalupy je dnes zcela běžný

Pokud jste zdědili chalupu a berete ji momentálně jako přítěž, zkuste se na to podívat z opačné stránky a na chalupě vydělat. Byla by škoda nechat ji opuštěnou chátrat, když Češi jsou národem chalupářů a chatařů. O ubytování na vesnicích, zejména v dobrých lokalitách je zájem vždy a vy tak můžete slušně vydělat. Pronájem chalupy je dnes zcela běžný. Chalupu si můžete pronajímat sami a nebo si na pomoc vzít agenturu. U ní však vždy zbytečně přijdete o provizi. Před pronájmem chalupy potřebujete, aby měla chalupa k pronajatí odpovídající stav, tudíž aby v ní byla tekoucí voda, elektřina a nějaké to potřebné vybavení. Před pronájmem byste ji měli také uklidit a zbavit ji všeho nepotřebného haraburdí. Pamatujte, že čím lepší bude mít chalupa stav, tím lépe ji pronajmete.

Jaké věci potřebujete zařídit?

Pokud je vaše chalupa připravena k obývání, je zapotřebí  vyřešit nájem. Za kolik ji chcete pronajímat, jaké podmínky užívání budete od nájemníků požadovat?  Pro tyhle věci doporučujeme obrátit se na právníka, který vám pomůže s úpravou nájemní smlouvy. Tak bude jasno nejen v povinnostech nájemníka, ale i v povinnostech pronajímatele a tudíž se vyhnete pozdějším komplikacím. Pokud bude hotová i nájemní smlouva, je zapotřebí pronájem vaší chalupy vykřičet do světa. Pro tyhle potřeby existují nejrůznější portály – nejznámějším je portál e-chalupy.cz, kde můžete napsat svou nabídku. Zapomenout byste neměli ani na hezké fotografie, které jsou hlavním lákadlem pro zájemce o ubytování.

Možná, že první pronájem vám zabere více času i energie, s každým dalším to však půjde mnohem snáz. Je totiž zbytečné, aby vaše chalupa chátrala, když ji s radostí a přechodně využije někdo jiný a nemyslíme tím jen dovolenkové zájemce, ale i běžné rodiny, které zatím řeší otázku vlastního bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *