Móda

Trendy a módní cykly

V módním průmyslu se vždy objevuje jistý cyklus, který se občas ustálí. Ty se střídají stejně jako třeba naše roční období. Již na jaře jsou nám designéry představeny kolekce určené pro podzim a zimu.

Letní sezóna a barvy

Na letní sezóně asi nejvíce milujeme barvy, které po zimě přichází na scénu. Šedivá zima je nahrazena pestrobarevnými barvami, které k jaru a létu přirozeně prostě patří. Největším hitem bude asi orchid barva, která kopíruje barvu orchidejí. Tato barva vychází z tónu zvaného lila a klade svůj důraz i na různé purpurové odstíny. Muži si pravděpodobně pro označení této barvy vyznačí s termínem fialová. Na našem českém fashion weeku se objevily tyto barvy u designérského tria La Formela. Ještě k tomu byla přidána další velmi trendy barva, kterou nazýváme bluebell. Tato barva přechází od odstínu tmavého nebe pod mrakem až po odstín průzračné hladiny moře. Odstíny modré mohou mít různou podobu a mohou se dotýkat až barvy hlubin velkých oceánů.

Další barvou je nestárnoucí a stále oblíbená starorůžová, a tmavý odstín lososové. Do módy pronikne i barva buttermilk, která má podobu romantické pastelově žluté barvy. Připomíná slunečné letní dny. V mnohých českých kolekcích se objevila tato barva. Například u ODIVI nebo na přehlídce Zuzany Kubíčkové.

Módní střihy

Střihy nás budou odhalovat. Vedou rozhodně módní topy a šaty s odhalenými rameny. Je zřejmé, že právě ramena jsou velmi svůdná a designéři se je hlavně proto rozhodli obnažit. Londýnský fashion week podpořil tento trend třeba prostřednictvím návrháře Emilio de la Morena. Do popředí se dostává také slip dresses, což jsou šaty inspirované dámským negližé. Jde o prvky minimalismu, kdy jsou šaty rovného střihu doplněny špagetovými ramínky.

Vedle šatů i klasické sukně a kalhoty

Sukně vedou ve střední délce po kolena. Do popředí jdou ty do áčka, lichotící postavě, a také klasické pouzdrové sukně. Klasická silueta nikdy nezklame. Kalhoty se budou nosit zejména v tříčtvrteční délce a mnohdy budou doplněny nádherně rozevlátými širokými nohavicemi. Loňský trend přetrvává.  Zejména jej předvádějí třeba Japonky. Malá postava není tedy překážkou. Noste tyto kalhoty se vznešeností a grácií. Tyto široké nohavice velmi dobře zdůrazňují štíhlost. Vezměte si k nim boty na klínku, které pak opticky velmi spolehlivě umí prodloužit vaši postavu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *