Bydlení

Kam umístit postel podle feng shuej? 

Kdo by se nechtěl dobře vyspat! Vždyť během spánku naše tělo načerpává potřebnou energii, také třídí veškeré nahromaděné poznatky, navíc se celkově regeneruje a připravuje na nadcházející den. Aby však k těmto potřebným scénářům došlo dnes a denně, je důležité pořídit si nejen kvalitní matraci, ale především také kvalitní postel. A tu také správně umístěte, například podle starého čínského učení feng shuej.  

Není to jen místo, na kterém se spí 

Když se řekne slovo „postel”, většina lidí si představí míst, na kterém se spí. Jenže nemluvíme jenom o místě, kde dochází ke spánku. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou ke zdravému životu potřebujeme. Vždyť spánkem trávíme až třetinu svého života a jelikož se řadí k tomu nejpodstatnějšímu, k čemu dochází během dne, vynasnažte se, aby se vám na ní skutečně dobře spalo.  

Nejen špatná matrace, ale také špatná kvalita postele nebo špatné umístění našeho lože – to vše má na kvalitu spánku vliv. Nezapomeňte na skutečné detaily, protože podle fengu shuej – malým ovlivňujete velké. 

Správný směr i prostor nad a pod postelí 

Podle zmiňovaného starého čínského učení feng shuej platí, že postel by měla být natočená nejen správným směrem, ale také byste se měli držet pravidel určujících, co se bude nacházet pod a nad postelí.  

Co se týče samotného směru, hlava na sever je vhodná pro starší osoby, protože podporuje klid a řeší nespavost. Hlava na jich napomáhá k proudění energie čchi a celkově zpomaluje regeneraci během spánku. Hlavou na východ by měli spát lidé mladší, ideálně děti, protože podporuje jejich růst, a hlavou na západ – to je ideální pro spánek a člověka velmi často dělá lenivým. 

Pamatujte na to, aby nad postelí neviselo nic příliš těžkého, co by bylo nebezpečné a zabraňovalo by dobré energii nebo klidu. Zároveň by se pod postelí nemělo nacházet nic, co tam nepatří čili nedělejte z prostoru pod postelí úložný prostor. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *